Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΑΤΑΛΑΝΤΗ

Την ήττα γνώρισε χθες το απόγευμα στο κλειστό της Αταλάντης  η ομάδα του Δομοκού.Στο πρώτο ημίχρονο η Μούτα δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να ανταπεξέλθει στις απαίτησεις του αγώνα και σε συνδυασμό με την τρομερή ευστοχία των παικτών του Λοκρού το σκορ ημιχρόνου 54-24 ήταν απολύτως  φυσιολογικό.Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Νίκου Τσουκαλαδέλη  έδειξαν ενα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο.Κλείνοντας  χώρους στην άμυνα και με πιο καθαρό μυαλό στην επίθεση  μείωσαν τη διαφορά και έπαιξαν κατα διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ.Η διαφορά πόντων απο το πρώτο ημίχρονο ήταν μεγάλη και ήταν αδύνατο να καλυφθεί  με αντίπαλο τον Λοκρό στην έδρα του.Ετσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε  87-60.

δεκαλεπτα  28-12    26-12   17-24   16-12