Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2012

NEA HTTA

Την ήττα γνώρισε η ΜΟΥΤΑ το απόγευμα της Κυριακής στο  κλειστό γυμναστήριο Δομοκού απο την ομάδα του Μάκαρου Άμφισσας με σκορ  44-54.Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έδωσαν μεγάλη προσοχή στην άμυνα τους γιαυτό  και το σκορ κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα (21-21).Στο δεύτερο ημίχρονο  ο Μάκαρος διατηρούσε το προβάδισμα στο σκορ και όταν η ομάδα του Δομοκού πλησίαζε, οι διαιτητές με τα απαράδεκτα πολλές φορές σφυρίγματα( τα τρια απο τα πέντε φαουλ του Σκαρμούτσου ηταν εφευρέσεις)διατηρούσαν τη διαφορά.Ομως πρέπει να σημειωθεί οτι στο τέταρτο δεκάλεπτο η ΜΟΥΤΑ παρουσιάστηκε χωρίς φρεσκάδα και κουρασμένη.
Αποτη ΜΟΥΤΑ ξεχώρισε ο Πολυμερος 18π και απο το ΜΑΚΑΡΟ ο Ψιμούλης.