Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΔΟΜΟΚΟ

ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
Α.Σ.ΜΟΥΤΑ ΔΟΜΟΚΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 34-43
Μόνο σε περίπτωση νίκης άνω των 9 πόντων η ομάδα μας θα περνούσε στην 1η θέση σήμερα και αυτό μας δημιούργησε μια νευρικότητα και δεν εστιασαμε πρώτα στο πως θα κερδίσουμε το ματς και μετά αν θα έρθει η διαφορά! Το αμυντικό μας πλάνο να κρατήσουμε τον αντίπαλο κάτω από τους 50 πόντους πέτυχε άλλα χρειάζεσαι και ένα κομμάτι τύχης καμία φορά!! Πολύ κακό 1ο ημίχρονο με σκορ 13-33...!! Και όμως 5 λεπτά στα αποδυτήρια στο ημίχρονο,ήταν αρκετά για συσπείρωση πνευματική και συγκέντρωση,με όρκο να μπούμε και να ξεπεράσουμε τα όρια μας! Το ματς γύρισε με υπέρ-προσπάθεια των παιδιών και εξαιρετική άμυνα στο 35' με σκορ 31-37 !! Να σημειωθεί ότι η μπάλα δοκίμασε τα νεύρα μας με τα ''παιχνιδια'' της σήμερα όπως επίσης ότι δεχθήκαμε στο 2ο ημίχρονο μόλις 4 σουτ(2 διπ,2 τριπ)!! Συγχαρητήρια στα παιδιά και των 2 ομάδων που μας πρόσφεραν ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι! Καλή συνέχεια στα παιδιά της Αναγέννησης στην επόμενη φάση! Να τονίσω για άλλη μια φορά το πόσο περήφανος είμαι που έχω αυτά τα παιδιά στην ομάδα μας!! Το μέλλον σας ανήκει μάγκες...
δεκάλεπτα (α)=05-15 , (β)=08-18 , (γ)=13-02 , (δ)=08-08
βολ=8/21, διπ=8/31, τριπ=4/30, αμ.ριμπ=23, επ.ριμπ=15, κλεψ=9, κοψ=7, λαθη=25 Παναγιώτης Ρήγας.